Echo serca

Czym jest echo serca ?

Echo serca jest badaniem, które służy ocenie budowy serca poprzez pomiar objętości, grubości ścian i kurczliwości jego zastawki oraz jam. Badanie to pozwala również zdiagnozować obecność płynu (np. krwi) w worku osierdziowym.

Jak przebiega badanie?

Badanie wykonywane jest w pozycji leżącej. Pacjent odsłania klatkę piersiową i układa się na lewym boku. Na głowicę aparatu lekarz nakłada specjalny żel. Następnie tak przygotowaną głowicę przykłada pod różnymi kątami do klatki piersiowej w okolicy serca pacjenta. Lekarz obserwuje na monitorze aparatu powstały podczas badania obraz, który można udokumentować w formie wydruku na specjalnym papierze lub przez zapisanie na nośniku CD.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania tego badania?

Echo serca jest badaniem nieszkodliwym, więc nie ma żadnych przeciwwskazań do jego wykonywania.

Ile czasu należy zarezerwować na badanie?

Badanie trwa ok. 30-60 minut i należy do badań nieinwazyjnych i bezbolesnych.

Jak należy przygotować się do badania?

Zwykłe badanie echo nie wymaga żadnego przygotowania.

Prywatna Przychodnia Lekarska w Piasecznie oferuje swoim pacjentom badania ultrasonograficzne najnowocześniejszym sprzętem: aparatem renomowanej firmy Mindray DC-70-Insight. Doświadczenie naszego zespołu lekarzy specjalistów oraz najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny daje Państwu możliwość uzyskania pomocy lekarskiej na najwyższym, światowym poziomie.

Adres

ul. Szkolna 16

05-500 Piaseczno

Telefon

Tel. (22) 757 22 77

Tel. (22) 737 06 93

Fax. (22) 737 06 94