Aparaty stałe

Standardowy aparat stały składa się z metalowych pierścieni przyklejanych do zębów trzonowych oraz z zamków mocowanych do powierzchni każdego zęba. Przez zamki przewlekany jest cieniutki drucik (łuk), który działa na zęby z określoną siłą, przesuwając je względem siebie lub obracając względem własnej osi.

Zamki, które zwracają w aparacie najbardziej uwagę, mogą być zrobione z różnych materiałów: metalu, porcelany lub kryształu (monokrystaliczny szafir).

W naszej klinice stosujemy również zamki samoligaturujące, pozwalające na stosowanie mniejszych biologicznych sił i zredukowanie tarcia w zamkach. Jest to nowoczesny system ortodontyczny, umożliwiający skrócenie czasu trwania poszczególnych wizyt, jak i całego leczenia.

Proponujemy również Państwu aparaty lingwalne – czyli językowe, które różnią się od aparatów zewnętrznych miejscem przyklejenia zamka, brakiem pierścieni oraz niewidocznością samego aparatu jak i elementów dodatkowych (zamki są przyklejane na językowej powierzchni zęba, dlatego są one niewidoczne)

Aparaty te są przeznaczone dla osób dorosłych i można wyleczyć nimi większość wad ortodontycznych.

U niektórych pacjentów stosujemy również mikroimplanty ortodontyczne, znacznie wspomagające terapię aparatem stałym, dzięki którym znacznie możemy przyspieszyć czas leczenia.

Adres

ul. Szkolna 16

05-500 Piaseczno

Telefon

Tel. (22) 757 22 77

Tel. (22) 737 06 93

Fax. (22) 737 06 94