USG Doppler

Czym jest badanie USG Doppler?

Jest to badanie ultrasonograficzne z zastosowaniem efektu Dopplera, które umożliwia wykonanie podstawowej diagnostyki chorób układu krążenia. Wykorzystując zmiany częstotliwości odbitych fal ultradźwiękowych od krwinek uzyskujemy obraz przepływu krwi w tętnicach i żyłach.

Kiedy wykonuje się badania USG Doppler?

W zależności od badanych naczyń krwionośnych badanie dopplerowskie pozwala na wykrycie wielu schorzeń takich jak: niedrożność tętnicza, zwężenia miażdżycowe czy zakrzepica. Posiada zastosowanie w ocenianiu prawidłowego ukrwienia niektórych narządów oraz wykrywaniu guzów nowotworowych.

Jak wygląda badanie USG?

Pacjent, leżąc na kozetce odsłania część ciała, która ma być badania. W tym czasie lekarz nakłada na głowicę USG specjalny żel, a następnie przykłada ją do właściwego miejsca badania. Na postawie obrazu wyświetlanego na ekranie aparatu lekarz ocenia stan oraz kondycje badanych narządów. W zależności od potrzeb lekarz może odtworzyć klatka po klatce przebieg badania, zmierzyć rozmiar organów i wydrukować obraz na specjalnie do tego przygotowanej drukarce. Badanie jest bezbolesne i bezpieczne, trwa zazwyczaj nie więcej jak 15-20 minut.

Prywatna Przychodnia Lekarska w Piasecznie oferuje swoim pacjentom badania ultrasonograficzne najnowocześniejszym sprzętem: aparatem renomowanej firmy Mindray DC-70-Insight. Doświadczenie naszego zespołu lekarzy specjalistów oraz najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny daje Państwu możliwość uzyskania pomocy lekarskiej na najwyższym, światowym poziomie.

Adres

ul. Szkolna 16

05-500 Piaseczno

Telefon

Tel. (22) 757 22 77

Tel. (22) 737 06 93

Fax. (22) 737 06 94