USG Doppler

Czym jest badanie USG Doppler?

Jest to badanie ultrasonograficzne z zastosowaniem efektu Dopplera, które umożliwia wykonanie podstawowej diagnostyki chorób układu krążenia. Wykorzystując zmiany częstotliwości odbitych fal ultradźwiękowych od krwinek uzyskujemy obraz przepływu krwi w tętnicach i żyłach.

Kiedy wykonuje się badania USG Doppler?

W zależności od badanych naczyń krwionośnych badanie dopplerowskie pozwala na wykrycie wielu schorzeń takich jak: niedrożność tętnicza, zwężenia miażdżycowe czy zakrzepica. Posiada zastosowanie w ocenianiu prawidłowego ukrwienia niektórych narządów oraz wykrywaniu guzów nowotworowych.

Jak wygląda badanie USG?

Pacjent, leżąc na kozetce odsłania część ciała, która ma być badania. W tym czasie lekarz nakłada na głowicę USG specjalny żel, a następnie przykłada ją do właściwego miejsca badania. Na postawie obrazu wyświetlanego na ekranie aparatu lekarz ocenia stan oraz kondycje badanych narządów. W zależności od potrzeb lekarz może odtworzyć klatka po klatce przebieg badania, zmierzyć rozmiar organów i wydrukować obraz na specjalnie do tego przygotowanej drukarce. Badanie jest bezbolesne i bezpieczne, trwa zazwyczaj nie więcej jak15-20 minut.

Prywatna Przychodnia Lekarska w Piasecznie oferuje swoim pacjentom badania ultrasonograficzne najnowocześniejszym sprzętem: aparatem renomowanej firmy GENERAL ELECTRIC model LOGIQ S8. Doświadczenie naszego zespołu lekarzy specjalistów oraz najwyższej jakości sprzęt diagnostyczny daje Państwu możliwość uzyskania pomocy lekarskiej na najwyższym, światowym poziomie.

Zapisz się na wizytę


Adres

ul. Szkolna 16

05-500 Piaseczno

Telefon

Tel. (22) 757 22 77

Tel. (22) 737 06 93

Fax. (22) 737 06 94