Chirurgia Stomatologiczna

Wizyta u chirurga stomatologicznego może być konieczna w różnych sytuacjach związanych z problemami jamy ustnej i zębami. Oto kilka sytuacji, w których warto skonsultować się z chirurgiem stomatologicznym:

  • Usunięcie zębów: Chirurg stomatologiczny przeprowadza usunięcie zębów, w tym mądrościowych (zeszłych) zębów, zębów zatrzymanych, lub zębów, które są źródłem bólu lub infekcji.
  • Implantologia: Jeśli potrzebujesz implantów dentystycznych w celu zastąpienia utraconych zębów, chirurg stomatologiczny jest specjalistą, który może przeprowadzić procedurę wszczepienia implantu.
  • Chirurgia przyzębia: W przypadku zaawansowanych problemów przyzębia, takich jak choroba przyzębia, chirurg stomatologiczny może przeprowadzić zabiegi chirurgiczne, takie jak podniesienie dna jamy ustnej (lifting) czy przeszczepienie tkanki dziąsłowej.
  • Leczenie torbieli i guzów jamy ustnej: Jeśli zostaną zdiagnozowane torbiele, guzy lub inne zmiany w jamie ustnej, chirurg stomatologiczny może przeprowadzić zabiegi usunięcia tych zmian i przeprowadzenia dalszych badań histopatologicznych.
  • Korekcja wady zgryzu: W przypadku wad zgryzu, takich jak przysadzista szczęka czy przysadzista żuchwa, chirurg stomatologiczny może wykonać odpowiednie zabiegi chirurgiczne w celu korekcji.
  • Leczenie bólów szczęki i dysfunkcji stawu skroniowo-żuchwowego: W przypadku problemów z bólami szczęki, chrypką, trudnościami w otwieraniu ust czy innymi objawami związanymi z dysfunkcją stawu skroniowo-żuchwowego, chirurg stomatologiczny może być odpowiednim specjalistą.
  • Chirurgia twarzy i szczęki: Chirurg stomatologiczny może przeprowadzać operacje plastyczne, rekonstrukcyjne lub usunięcia zmian nowotworowych w obszarze twarzy i szczęki.
  • Zabiegi periodontologiczne: Chirurg stomatologiczny może przeprowadzać zabiegi związane z leczeniem chorób przyzębia, takie jak kiretaż, koronkowanie lub chirurgiczne usunięcie kieszonek przyzębia.

Pamiętaj, że wiele problemów stomatologicznych można leczyć u stomatologa ogólnego, ale w przypadku bardziej zaawansowanych problemów lub potrzeby przeprowadzenia zabiegów chirurgicznych warto skonsultować się z chirurgiem stomatologicznym. Jeśli masz wątpliwości co do potrzeby wizyty u chirurga stomatologicznego, warto skonsultować się najpierw z dentystą, który oceni sytuację i ewentualnie skieruje Cię do specjalisty.

 

Chirurg stomatologiczny:

lek. dent. Bartosz Pawłowski

 

Stomatolodzy:

lek. dent. Jerzy Kuboń

lek. dent. Ewa Lech

lek. dent. Bartosz Pawłowski

lek. dent. Małgorzata Podolak

 

Zapraszamy od pon do pt w godz. 8.00 – 20.00

soboty w godz. 8.00 – 14.00

Rejestracja telefoniczna pod numerami 227572277 oraz 227370693

Zespół Prywatnej Przychodni Lekarskiej w Piasecznie

Adres

ul. Szkolna 16

05-500 Piaseczno

Telefon

Tel. (22) 757 22 77

Tel. (22) 737 06 93

Fax. (22) 737 06 94